Proč máme strach z duchů?

22. února 2012 v 12:21 | Magic-Anett |  Tajemno
Proč ho pociťujeme? Zde jsou, pravděpodobně, dva hlavní důvody.
Strach z duchů - také znám jako chorobný strach vidět se v zrcadle (spectrophobia), nebo strach z duchů (phasmophobia) - obvykle pochází ze strachu z neznáma. Tohle je hluboko usazený strach, který je pevně propojený s našimi geny. Prvotní část našeho mozku, která odpovídá za instinkty, pozůstatek předávaný od našich dávných předků, obyvatelů jeskyní, zaplavuje naše těla adrenalinem, když se setkáme se zlou hrozbou, připravuje nás bojovat, nebo prchnout. A když tato předtucha je, jaksi neznámá, která se může z ničeho nic objevit z temnoty, tak hned prcháme...
Toto je další prvek našeho strachu, když to něco v temnotě je vnímáno jako duch. Konec konců, duchové jsou prohlášení za bytosti již dávno mrtvé. Takže nyní čelíme skutečnosti, že to, co si myslíme, není ohrožení našich životů, ale je to ztělesnění smrti samotné. Nejenom naše entita nám brání v neporozumění, je to také místo samotné, kde většina z nás pociťuje strach nejvíce - tajemný svět smrti.
Druhý hlavní důvod, proč máme strach z duchů je ten, že jsme vzdáleně ovlivnění nynější kulturou a vzdělaností. Skoro bez vyjímek, ať už knihy, kina a televize, zpodobňují duchy jako špatné, schopné zla, ubližující a v neposlední řadě kontakt s nimi končí smrtí. Jestli-že média to takhle líčí, duchové nás budou skutečně strašit v našich myslích.
"Tak, jako Hollywood a další televize ztvárňují tyto bytosti, je velmi nepřesné a nemůže být toto označeno jako pravdivé, říká Lewis a Sharon Gerew z Filadelfské Aliance Lovci Duchů ve svém článku. Popisují tyto duchy smrti jako bytosti zlé v přírodě, plné zlomyslnosti a škodlivých záměrů. Ujišťuji vás však, že tohle není ten případ."
Hrůzostrašní, zpuchřelí, pomstychtiví duchové mohou vyplňovat vzrušující filmy, ale mají velmi málo společné s bytostmi zjevující se nám - dle našich zkušeností.

zdroj:www.zahady-tajemno.estranky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama