Apple dává na odiv svou moc nad médii!

22. února 2012 v 11:06 | Magic-Anett |  Apple
NewYorkTimesLogoTim Cook s Apple za zády ukázal deníku The New York Times, že psát o něm nepěkné věci se nevyplácí. Zároveň tak dal najevo všem médiím na světě, jakou má společnost Apple moc. Ceo společnosti Apple Tim Cook poskytl velmi exkluzivní rozhovor deníku Wall Street Journal. Záměrně uvádím exkluzivní rozhovor, protože o rozhovor s Timem Cookem se od nástupu do jeho funkce snažilo již nespočetné množství všech světových médií. Je dost dobře možní, že Tim Cook nechtěl poskytovat rozhovory z úcty k Stevu Jobsovi a přišlo mu zezačátku nevhodné mluvit z pozice CEO. Nyní již však nastal čas kdy bude postupně přistupovat k rozhovorům a jedním z prvních takových je právě ten, který otiskl páteční Wall Street Journal.


O stejný rozhovor se pokoušel taktéž deník The New York Times, ten však neuspěl. New York Times navíc poznal nevoli Applu již během představení OS X 10.8 Mountain Lion, kdy zatím co Wall Street Journal a několika dalším světově významným médiím Apple umožnil získat informace o OS X Mountain Lion již v předvečer oficiálního oznámení, The New York Times měl stejně informace jako Letem světem Applem a dozvěděl se je ve stejnou chvíli, což vyústilo do situace, kdy článek o novém operačním systém OS X 10.8 Mountain Lion přinesl deník až několik hodin za konkurencí a dokonce pomaleji než například LsA. Tato situace je pro jedny z největších a nejprestižnějších novin světa samozřejmě nemilá. Apple tak v podstatě "potrestal" The New York Times za články, ve kterých deník ostře kritizoval pracovní podmínky v továrnách Foxconn, které vyrábí a montují produkty pro společnost Apple Inc.
*Steve Jobs a John Sculley na fotografii z roku 1984 pro deník The New York Times.
Apple tak v podstatě vyslal do světa jednoznačnou informaci: "Pište o nás hezky, jinak nebudete mít o čem psát." Apple je v pozici kdy se každá informace kterou poskytne cení zlatem, o to víc v případě, kdy poskytne některou informaci pouze vybraným novinám. Takto v minulosti právě Wall Street Journal a The New York Times dostávali k testování nové verze mobilního telefonu iPhone již čtrnáct dní před jeho oficálním představením a mohli tak den po jeho vydání vytisknout oficiální recenzi napsanou na základě čtrnáctidenního testování, to vše v době kdy ostatní média neměla šanci iPhone získat ani k prohlídce.

zdroj:www.letemsvetemapplem.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SoNuLLkA SoNuLLkA | Web | 22. února 2012 v 11:14 | Reagovat

Ahoj hladam SB-nka tak ak by si ma chcela za SB-nko tak sa zapis sem
http://sonicka-opicka.blog.cz/1202/hladam-sb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama